Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, dün geldiği İzmir'de AK Parti İl Başkanlığı'nı ziyaret etti. EXPO Yürütme Kurulu'nda yaşanan istifaları değerlendiren Arınç, "Mahmut Özgener ve iki arkadaşının ayrılması kendi takdirleridir. Yerlerine mutlaka bu işi en iyi şekilde takip edecek arkadaşlarımız atanacaklardır. Seçileceklerdir. Bu çok önemli bir sorun değil. Ama seçilecek, atanacak olanların bir an önce bu işe dört elle sarılması lazım. Ankara'da hükümet görevini layıkıyla yapıyorken, burada bir işin başsız kalması, sorumlusunun olmaması düşünülemez. Bu eksiklik süratle giderilecektir" dedi.

ÖNEM VERİYORUZ
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, AK Parti İzmir İl Başkanlığı'nda basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Arınç, AK Parti'nin İzmir'e önem verdiğini belirterek, "İl başkanı belirleme sürecinde çalışmalar ayrı ayrı devam etti. Genel Merkezimiz oybirliği ile Ömer Cihat Akay'ın tavsiye edilmesine karar verdi. Biz kongrelerimizde kavga olmaz, sandalyeler havada uçuşmaz. Kimse birbirine kötü söz söylemez ve tehdit etmez. Bizim delegemiz macerayı sevmez. Genel merkezle uyum içinde çalışmanın bu partiye kazandırdıklarını çok iyi bilir. Önümüzde yerel seçimler var. Yerel seçimlerde İzmir Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere bütün belediyeleri kazanmak hedefindeyiz. İzmirlilerin yerel seçimlerde yerinde, doğru ve çağdaş bir karar vereceklerini düşünüyorum. Bize düşen halkımızla iyi bir ilişki kurmak ve güçlü adaylarla seçimleri kazanmaktır. Ülkemize yakışır bir cumhurbaşkanını hep birlikte seçeceğiz. 2015'te seçimler var. Üç dönemi doldurduğumuz için hepinize veda edeceğiz. Buraya misafir olarak geldiğimizde başkanımızın çayını içeceğiz. Üç tane önemli seçimi bu yönetimimizle başarmamız lazım. İzmir bunu bekliyor. İzmir daha fazla üzmeye hiçbirimizin hakkı yok. İzmir'deki gelişmelerden memnunuz" dedi.

GÜÇLÜ ADAYLAR
EXPO 2020 konusunda İzmir'i hükümet olarak gönülden desteklediklerini belirten Arınç, "Sadece biz değil Cumhurbaşkanımız, Başkanımız, tüm kurumlarımız ve bütün bakanlıklarımız EXPO'nun İzmir'de yapılması ve adaylığı İzmir'in kazanması noktasında yapılması gereken ne varsa yaptık. Buna devam edeceğiz. Mahmut Özgener ve iki arkadaşının ayrılması kendi takdirleridir. Yerlerine mutlaka bu işi en iyi şekilde takip edecek arkadaşlarımız atanacaklardır. Seçileceklerdir. Bu çok önemli bir sorun değil. Ama seçilecek, atanacak olanların bir an önce bu işe dört elle sarılması lazım. Ankara'da hükümet görevini layıkıyla yapıyorken burada bir işin başsız kalması, sorumlusunun olmaması düşünülemez. Bu eksiklik süratle giderilecektir" dedi.

Leave a Reply

Düşüncelerinizi bekliyoruz... Linki paylaşın, tüm İzmir yorumlasın...